Kestva ümmarguse eluratta printsiip

Läbi aastate on minu personaaltreeningutesse jõudnud palju erinevaid inimesi. Nendel, kes on püsivateks käijateks jäänud, on alati olnud mingi oluline sõnum mulle edastada kas jagades sarnast maailmavaadet (olulist osa sellest) või siis olles lihtsalt hea nõuga mõne minu eluetapi juures.
Eile hommikul jõudis personaaltreeningu käigus mul kliendiga vestlus teemale, mille erilisus minu jaoks seisnes just selle omapärases vaatenurgas. Allolev mõtisklus pärineb Dan Strutzeli raamatust „Top 1%“, mida soovingi teiega jagada tehes seda ka läbi oma analüüsiprisma.
Kujutage ette pilti kus on üks sirge joon (ajatelg), mille vasakpoolses otsas on praegune hetk teie elus ja parempoolses otsas päev enne teie minekut siit ilmast (ehk siis päev enne surma). Teadvustades oma praegust elatud elu ja pannes kirja olulisemad positiivsed ja miks mitte ka negatiivsed kogemused – mis on need, mida just enda jaoks väärtuslikus võtmes välja tooksite?
Toon näited:
 • Olen väga rahul, et olen saanud paljusid inimesi aidata läbi treeningute ja kõige sellega kaasneva;
 • Olen omandanud hobi korras maalritööde oskuse, mis on pakkunud mulle eneseteostuse võimalust ja seega ka positiivset heaolutunnet läbi praktilise kestva väljundi;
 • Olen olnud suures ülekaalus, kuid läbi selle kogemuse saanud teadlikuks kui väärtuslik on normaalse kehakaalu hoidmine ja igapäevaselt selle eest hoolitsemine. Hea füüsiline vorm omab tohutut väärtust elus ning annab hea enesetunde.
 • Minu oluliseks põhiväärtuseks elus on perekond, lapsed ja nende heaolu ning ma lähtun sellest oma igapäevategemistes.
Nüüd aga kujutage ette südasuvist hommikut, kus te istute terrassil ja joote oma hommikukohvi / teed või naudite lihtsalt alanud päeva, samas tehes seda teadmisega, et on viimane päev enne teie lahkumist siit maailmast. Millele te pöörate siis tähelepanu? Mida tooksite esile oma elust? Milliseid väärtusi hindade sel hetkel nii enda kui ka teid ümbritsevate inimeste juures?
Küsimused:
 • Kas teid kõnetab siis asjaolu, et teie pangakontol on kadestamist väärt summa raha?
 • Kas teile on oluline mitme magamistoaga majas te seda viimast päeva veedate?
 • Kas saavutatud kõrge ametipositsioon omab sel hetkel piisavat tähtsust, et sellest rääkida?
Kusjuures ilmselt on ka neid inimesi, kelle jaoks mõni või kõik eelpool loetletud teemadest ongi olulised ja see on normaalne. Elame me ju üsna materiaalses maailmas, mis mõjutab meie mõtteid ja otsuseid igapäevaselt (olgu selleks ka meie elu viimane päev). Tulles aga selle päeva juurde tagasi, siis kas võiks olla aktuaalsed hoopis sellised teemad:
 • Milliseid väärtusi olen ma elu jooksul loonud nii enda kui teiste jaoks?
 • Milliseid kogemusi olen oma läbinud ja mida olulist õppinud läbi nende?
 • Kas ma olen olnud abivalmis, heatahtlik, aus, sõbralik ja siiras oma tegemistes ja suhetes teistega?
 • Kuidas olen ma kohelnud oma lähedasi? Kes on minu kõrval sellel päeval?
 • Kas vaadates tagasi näen ma rohkem võite või rohkem kaotusi?
 • Millised on olnud minu elu kõige enam rahuldust pakkuvad ja õnnelikumad hetked?
 • Kas ma olen terviklikult rahul oma eluga, seda kõige otsesemas tähenduses?
Kui olete ka selle päeva mõtted enda jaoks kirja pannud (kasvõi mõttes), siis kui väga erinevad need loetelud sellest, mis on teil praegusel eluhetkel? Kas elu viimasel päeval olevates punktides on palju neid, mida te mingil põhjusel pole saanud praeguseks hetkeks veel realiseerida/kogeda? Mis on olnud selle takistuseks?
Suutes need kaks ajahetke ja nendes tekkivad mõtted ning arusaamad viia üksteisele maksimaalselt lähedale, siis oletegi jõudnud selleni, mida mina isiklikult nimetaksin kestva ümmarguse (ja kindlasti ka õnneliku) eluratta printsiibiks. Just selline elu ongi elamist väärt!
Shopping Cart
Scroll to Top